Strona Główna Autobusy Polskie marki Autosan Nowe miejskie Autosany

Nowe miejskie Autosany

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Autosan...

Post 2016-07-02, 15:38
J-31 Awatar użytkownika
Administrator
Administrator

Posty: 32124
Lokalizacja: Warszawa

Artykuł jest napisany w tonacji bardzo optymistycznej, ale trzeba pamiętać, że to może być celowe - chodzi o wizerunek firmy. Natomiast będą mieli problem ze zbytem, bo polski rynek nadal jest chudy - brak zamówień ze strony przewoźników. Autosan powinien rozglądać się i - podobnie jak SB&C - szukać nowych, zagranicznych, rynków zbytu, bo z polskich zamówień nie przeżyją ;)
Obrazek

Post 2016-07-04, 07:57

Posty: 212
Lokalizacja: Wrocław
J-31 pisze:
Artykuł jest napisany w tonacji bardzo optymistycznej, ale trzeba pamiętać, że to może być celowe - chodzi o wizerunek firmy.

Dokładnie. Pamiętajmy, że to Nasz Dziennik, jedna z tub propagandowych partii obecnie rządzącej.
Zresztą, moim zdaniem autor coś pomieszał. Rozmawiałem na targach Silesia Komunikacja z jednym z przedstawicieli handlowych Autosanu i owszem, była mowa o autobusie z napędem elektrycznym, ale w I kwartale 2017 r.

="J-31"Natomiast będą mieli problem ze zbytem, bo polski rynek nadal jest chudy - brak zamówień ze strony przewoźników. Autosan powinien rozglądać się i - podobnie jak SB&C - szukać nowych, zagranicznych, rynków zbytu, bo z polskich zamówień nie przeżyją

Zgadza się. Autosan z resztą miał już całkiem nieźle rozwiniętą sprzedaż eksportową, ale po zmianie kierownictwa w 2010 r. całkowicie odpuścili temat, co było jednym z najpoważniejszych błędów.
"Chcę jednak wyraźnie podkreślić, że Wrocław zaspokaja na przyzwoitym poziomie większość potrzeb swoich mieszkañców. Dlatego nie zgadzam się z tezą, że zaangażowanie w Śląsk dzieje się kosztem innych ważnych dla wrocławian spraw." - Rafał Dutkiewicz w wywiadzie dla Gazety Wyborczej, 13.10.2013

Post 2017-02-07, 21:56
J-31 Awatar użytkownika
Administrator
Administrator

Posty: 32124
Lokalizacja: Warszawa

Chyba coś pozytywnego zaczyna się dziać w Autosanie, bo najwyraźniej chcą powalczyć o kontrakt dla KM Łomianki. Na razie przysłali na testy M12LF.

:strzałka: http://www.wgkm.waw.pl/galeria/displayi ... p?pid=3366

KM Łomianki chciałoby kupić 4 szt. autobusów 12-metrowych - ciekawy jestem, czy Autosan wystartuję, po cichu liczę, że tak ;)

Czyżby Autosan "wracał do gry" i zaczął walczyć o klientów ? ;)
Obrazek

Post 2017-02-08, 09:17
TLG Awatar użytkownika
Ekspert
Ekspert

Posty: 4327
Lokalizacja: Warszawa
Mało prawdopodobne, że Łomianki chcą Autosana eksploatując flotę Solarisów.
Jezus nadchodzi! Udawaj, że jesteś zajęty.

Poprzednia

Wróć do Autosan


Strona Główna Autobusy Polskie marki Autosan Nowe miejskie Autosany