Strona Główna Komunikacja miejska w Polsce i na Świecie Polska Ogólne dyskusje o KM w Polsce Tabliczki z rozkładami jazdy na przystankach

Tabliczki z rozkładami jazdy na przystankach

Informacje o komunikacji miejskiej w Polsce

Moderator: mods


J-31 Awatar użytkownika
Administrator
Administrator

Posty: 32300
Lokalizacja: Warszawa

Przy okazji jadąc pociągiem SKM... sfociłem rozkład jazdy pewnej linii tramwajowej. Ot takie czary mary - w W-wie to możliwe :D

No i się miło zdziwiłem, jak oni wcisnęli to wszystko ? Nie wiem, ale grunt, że się udało - mam na myśli rozkład DP o godzinie 7-mej rano oraz o 16-tej i 17-stej. :cool:

:strzałka: https://hostmat.eu/images/50351865103965478330.jpg
Obrazek


Posty: 291
Lokalizacja: Włocławek
Ja zwróciłem raczej uwagę na to czemu na drugiej tabliczce też nie ma wykazu trasy, zwłaszcza że tam jest o wiele więcej miejsca na trasę niż na tabliczce DP. Przy 20 kursach/godzinę zmieścili ale przy układzie 2x8/godz (uwzględniając kolumnę z godzinami dla DŚ powiedzmy 17) już nie zmieścili :lol: zwłaszcza że widać że druga tabliczka jest przesunięta z lewo względem górnej. Przypuszczam że udało się zmieścić 20 kursów/godzinę w jednym wierszu pewnie tylko dlatego że trasa zajmuje 1 kolumnę. Gdyby były potrzebne 2 to już tak ładnie by nie było. Wtedy mogły by być na tabliczce "cuda" w stylu dzielenia godziny na 2-3 wiersze. a samych dni roboczych na 2 tabliczki. W stylu na 1 pierwszej godziny 4-20 na drugiej 21-0 (przy założeniu 16 kursów na wiersz) a cały weekend na 3.
Ewentualnie rozwiązanie nietypowe w stylu podzielenia dnia na 2 kolumny a w każdym wierszu po 8 kursów. a wtedy było by 1 kolumnie godziny 4-13 a drugiej 14-0. Zwłaszcza że Warszawa nie należy do miast gdzie tabliczki mają ściśle ustalony (ewentualnie kilka wymiennych) układ tabliczek dla wszystkich linii. tak więc za jakiś czas (mimo że szalony) może okazać się ze mój pomysł może zacząć swój żywot (krótszy lub dłuższy) zwłaszcza że tabliczki gdzie jedna godzina zajmowała 2 wiersze już były.
MPK Włocławek: Tyle rodzin biletów ile lini podmiejskich rozbieżność cen biletów wynosi 70 gr (2.60-3.30zł)

J-31 Awatar użytkownika
Administrator
Administrator

Posty: 32300
Lokalizacja: Warszawa

Trochę odświeżam temat. Urząd Gminy Ząbki zorganizował własną komunikację miejską. Organizatorem jest UM Ząbki, a przewoźnikiem PKS Grodzisk Mazowiecki. Swoją drogą ciekawe pojazdy możemy spotkać na ich liniach.

A tak wygląda rozkład jazdy. Urząd Miasta wywiesza takie rozkłady na przystankach
:strzałka: http://hostmat.eu/images/10919106799705482291.jpg
Obrazek


Posty: 369
Lokalizacja: Warszawa
Pełny zestaw tabliczek jest zawsze dostępny na http://www.zabki.pl/komunikacja


Posty: 620
Chciałbym wam zaprezentować ręcznie malowaną tabliczkę przystankową z Kędzierzyna:
http://hostmat.eu/images/99168962989087353233.jpg

Należy do przewoźnika StachTrans z Niechanowa i była uaktualniana parę lat temu, jednak zamiast wydrukowanej tabliczki ciągle pojawia się tutaj ręcznie malowana. Niestety miejscowi chuligani się nią "zaopiekowali".

J-31 Awatar użytkownika
Administrator
Administrator

Posty: 32300
Lokalizacja: Warszawa

Trzeba przyznać, że ktoś ma bardzo ładne, staranne pismo. Rozkład jest czytelny. Szkoda tylko, że miejscowa młodzież - bo przecież nie emeryci - już się tym zaopiekowali-inaczej. No, ale cóż. Polska i wszystko jasne ;)

A propo dewastacji tabliczek z rozkładami. Zauważam taką relację. Ile razy rzecznik warszawskiego ZTM-u mówi w mediach, że zamawiają nowe tabliczki "wandalo odporne"... to tym bardziej są one dewastowane. Jak w mediach cisza na ten temat. To nikt ich nie dewastuje. A przynajmniej nie w takich ilościach, aby mówić o jakieś pladze ;)
Obrazek

J-31 Awatar użytkownika
Administrator
Administrator

Posty: 32300
Lokalizacja: Warszawa

Kolejna porcja zdjęć. Tabliczki z rozkładami w Lublinie (ZTM). Przyznam szczerze, że chociaż są czytelne ich układ nie zaskoczył mnie, ani nie zrobił na mnie większego znaczenia. Jedno warto podkreślić lubelskie rozkłady jazdy są czytelne... a to jest najważniejsze :)

Linie autobusowe
:strzałka: https://hostmat.eu/images/63389299318372986546.jpg
:strzałka: https://hostmat.eu/images/52021050542359758138.jpg

Linia trolejbusowa
:strzałka: https://hostmat.eu/images/34510845932580605110.jpg

Pogratulować jednolitości :)
Obrazek


Posty: 291
Lokalizacja: Włocławek
Faktycznie, Proste i czytelne. A sam wykaz trasy i Czas przejazdu wzorowany chyba na Warszawskich Tabliczkach.

Odnośnie mojego podwórka to na nowych rozkładach pojawiły się poziomo nad rozkładem koraliki z trasą przebiegu (maksymalnie 2 warianty) linii oraz informacja o czasie przejazdu do tego przystanku. Niestety tylko na kilka tygodni bo na nowych rozkładach (po małej reformie organizacyjnej) informacja o czasie przejazdu do poszczególnych przystanków niestety już znikła :( a teraz przydała by się jeszcze bardziej bo po reformie biletowej. Ale to napiszę już w innych temacie ;)
MPK Włocławek: Tyle rodzin biletów ile lini podmiejskich rozbieżność cen biletów wynosi 70 gr (2.60-3.30zł)

J-31 Awatar użytkownika
Administrator
Administrator

Posty: 32300
Lokalizacja: Warszawa

Mam coś dla Ciebie Wlocek - rozkłady jazdy z ... aż z Wrocławia :-P

Zanim rzucę tych kilka fotek coś skrobnę... Otóż muszę przyznać, że są bardzo ładne i czytelne, ale jest pewien problem z nimi, na wielu przystankach kartki są brudne i przez to mało czytelne. M.in. z taką sytuacją spotkałem się na węźle Kazimierza Wielkiego, czyli w samym Centrum Wrocławia. Na szczęście dużo pomagają elektroniczne tablice, które ustawione są już chyba wszędzie w całym mieście ;)

O ile autobusy komunikacji miejskiej, które obsługują komunikację miejską Wrocławia są już wyłącznie niskopodłogowe (albo niskowejściowe jak np. SOR-y Sevibusa), o tyle wśród wrocławskich tramwajów nadal mamy podział na wysokopodłogowe lub niskopodłogowe (przy czym, dla organizatora komunikacji miejskiej Wrocławia wagon wysokopodłogowy ze środkowym członem niskopodłogowym traktowany jest jako "niskopodłogowy ;) )

Czemu piszę o tej "oczywistej-oczywistości", a no bo na rozkładach jazdy linii autobusowych odnajdziemy (na dole) notatkę, że "linia obsługiwana jest wyłącznie przez autobusy niskopodłogowe" ;)

:strzałka: https://hostmat.eu/images/34481842150006604625.jpg

Rozkład jazdy dla przykładowej linii tramwajowej - obsługiwanej zarówno przez wagony wysokopodłowe jak i niskopodłogowe wygląda tak
:strzałka: https://hostmat.eu/images/21694715083554776643.jpg

Stary zwyczaj - znany również z Warszawy, literka N - oznacza kurs obsługiwany przez pojazdy niskopodłogowe... w przypadku 17-stki są to Moderusy Beta MF19AC ;)

No i teraz inny przykład. Nie wiem jak to prawidłowo określić - czy jest to niekonsekwencja, czy też celowa konsekwencja, ale znajdziemy we Wrocławiu linie tramwajowe obsługiwane wyłącznie przez wagony niskopodłogowe ( Škoda 19T) ... i poniżej przykładowa linia 32
:strzałka: https://hostmat.eu/images/19194048869188530513.jpg

Zwróćcie uwagę, że przy każdym kursie jest literka "N", a przecież można byłoby (wzorem rozkładów linii autobusowych) napisać "linia obsługiwana jest wyłącznie przez tramwaje niskopodłogowe". Pewnie zrobiono to celowo, szczególnie, że linia na Kozanowie wykonana jest w postaci pętli i można by na linie 31/32 puścić tramwaje wysokopodłowe kursujące po pętli (a w drugą stronę nie na Gaj ale na Tarnogaj) ;)
Obrazek

Poprzednia

Wróć do Ogólne dyskusje o KM w Polsce