Strona Główna Inne Strefa 51 Dowcipy, żarty, anegdoty :)

Dowcipy, żarty, anegdoty :)

Wszystko co dziwne i niewyjaśnione na Forum. Takie UFO ;)

Kędzior Awatar użytkownika
Administrator
Administrator

Z cyklu: prawdopodobne kulisy pojawienia się Urbino Metrostyle w Krakowie.

Mechanik-lakiernik z kierownikiem zajezdni MPK Kraków. Wiele tygodni temu:

- K...a mać! Kierowniku, zobacz co tamci narobili. Urbino też jest w tej księdze. Co to ma być? Po kiego się rwą jak to nie ich! Jak to było powiedziane? Jest malowanie to i to i żadnych poprawek, co ja mam co chwila przemalowywać połowę taboru na kolejne pojazdy!
+ Zaraz wykombinujemy. Weźmiemy te zaokrąglone...
- A co ja z nimi zrobię, jak mi który nimi przyp... jak ten.. Malinowski ostatnio w tramwaj na Nowej Hucie! Człowiek dba bardziej niż o żone, jak ten sprzęt a ten się na siłę pcha na czerwonym...
+ Andrzeju! Andrzeju nie denerwuj się!
- Jak mam się nie denerwować? Jak później mam te zawijasy zrobić na tym!
+ No to kupiemy spraja i będziemy malować.
- Tak, spraja! Na pewno takich lakierów tak szybko nie dostanę!
+ A to weźmiemy ze starego wozu i damy tobie!

:retard:
Nie wykonuję rysunków na zlecenia. | transportnews | bash.kmf | Rysunki @ fotokolej | Przegubowiec (ten nowy)
Eeeeeee, macarena!

J-31 Awatar użytkownika
Administrator
Administrator

Hehe. Nie no jak znam MPK Kraków, to będą rzeczywiście chuchać i dmuchać na te Metrostyle. Zadbają o nie jak należy. A i pewnie motorniczy w Nowej Hucie będą na nie szczególnie uważać :P
Obrazek

Autobusy budowane są najczęściej na podwoziach samochodów ciężarowych lub z wykorzystaniem ich elementów

Gdzie można wyczytać taką mądrość? W tym podręczniku nauki jazdy :wall:

J-31 Awatar użytkownika
Administrator
Administrator

To chyba autor tegoż podręcznika po prostu przepisał treści z podręczników z okresu międzywojennego lub zaraz po wojnie ;)
Obrazek

Niekoniecznie. Pierwszym autobusem nieopartym na ciężarówce był Berliet PR100. W tym samym czasie Ikarusy 260 które były budowane do 2002r. nadal były na podwoziach ciężarówek.

Administrator
Administrator

Zgodzę się tylko z drugą częścią cytowanego zdania. Tymi elementami są: silnik, koła ;)
Nie wykonuję rysunków na zlecenia. | transportnews | bash.kmf | Rysunki @ fotokolej | Przegubowiec (ten nowy)
Eeeeeee, macarena!

Arcynowoczesna informacja pasażerska w wykonaniu TS:
http://i.imgur.com/WvL2BE0.jpg
http://i.imgur.com/CI72ZZm.jpg
źródło
Owa "tablica" była jedyną formą informacji zastosowaną w tym konkretnym wagonie - wszystkie wyświetlacze (również wewnętrzne) były wyłączone. Ponadto "tablica" jest wypisana błędnie - powinno być "Dw. Niebuszewo", zaś "Gumieńce" wygląda bardziej na "Gumięńce".

J-31 Awatar użytkownika
Administrator
Administrator

O jak ładne i zupełnie czytelne...inaczej, ale warszawskie Swingi też mają ostatnio problemy z informacją i czasami motorniczy wkładają kartki, aczkolwiek nie takie "śliczne" jak w Szczecinie :)
Obrazek

A ja uważam, że ten tramwaj ma prawidłowo działającą zastępczą informację pasażerską.
Pomyślcie sami: flamaster, taśma klejąca w takim uchwycie z ostrzem i pół bloku rysunkowego na każdy wóz to nie jest duży koszt, przy czym przedmioty te bardzo rzadko ulegają poważnym awariom. W przypadku awarii wyświetlaczy kierowca bierze flamaster, pisze na dwóch kartkach co trzeba i przykleja je do okien, można dalej latać bez potrzeby podmieniania pojazdu i opóźnień.
Jedyny problem może wyniknąć z tego, że taki tramwaj może potem jeździć z taką kartką 2 tygodnie, ale to już inna sprawa
ObrazekObrazek

Administrator
Administrator

Ważne, że kurs został wykonany.
Eeeeeee, macarena!

J-31 Awatar użytkownika
Administrator
Administrator

Stare i znane. Ja byłem w Gdańsku w zeszłym roku i jakoś nie widziałem aby żul Mietek z kolegami tudzież koleżankami nagminnie łamali ład i porządek. Raz jeden jedyny miałem pecha na linii 110 - to było kilka lat temu - kiedy w autobusie pojawiło się kilku panów z browarkiem i atmosfera szybko zrobiła się nieciekawa. Było, minęło. Ja i tak jestem zazwyczaj przygotowany na takie "okazje", mając świadomość, że coś takiego zawsze się może wydarzyć ;)

W zeszłym roku w Gdańsku byłem, zjeździłem, obfociłem - i naprawdę jestem super zachwycony. ;)
Obrazek

Reklama dźwignią handlu:
Obrazek

J-31 Awatar użytkownika
Administrator
Administrator

To prawie jak ze służbą zdrowia - Przyjdź do nich a od razu Będziesz chory :D
Obrazek

J-31 Awatar użytkownika
Administrator
Administrator

Będąc niezwykle głodny postanowiłem zajrzeć do pewnej restauracji. Usiadłem sobie wygodnie. Zamówiłem smaczny posiłek. Już zacząłem go jeść, gdy wtem zobaczyłem poniższą tabliczkę :mruga:

:strzałka: https://hostmat.eu/images/88686352013121752013.jpg

No i normalnie rozbroiła mnie ta treść. Na szczęście miałem przy sobie gotówkę. Zresztą zawsze jestem przygotowany na jakiś kryzys finansowy nawet w Etiopii :D
Obrazek

Wpada Jasiu szczęśliwy do domu. Ojciec ogląda świadectwo i mówi:
- Durniu! Same pały, a ty się cieszysz?
- Jeszcze tylko wpie...l i wakacje.

Takie mają stanowisko moje dzieci :)

Poprzednia

Wróć do Strefa 51