Autobusy w Krakowie

autobus krakówKraków jest pięknym miastem, który przez cały rok jest odwiedzany przez turystów z całej Polski, ale także zza granicy. Planując zwiedzanie tego miasta dobrze, jest skorzystać z komunikacji miejskiej. Autobusy w Krakowie są bardzo dobrym rozwiązaniem, jeśli nie chcemy stać w korkach, gdy jedziemy swoim samochodem. Dzięki dobrze rozwiniętej komunikacji miejskiej możemy dostać się w każde miejsce w Krakowie.

Gdy jesteśmy turystami i nie wiemy, gdzie jedzie dany autobus, to można znaleźć interesujące nas dane na aplikacjach. Jeśli chodzi o kupno biletów do autobusów, to mamy dwie możliwości. Pierwszą z nich jest kupienie biletów w automatach, które stoją przy przystankach. Można płacić tam zarówno gotówką, jak i kartą. Drugą możliwością jest kupienie biletów w autobusie, także w automatach. W Krakowie kierowcy nie sprzedają biletów w autobusach. Same bilety nie są najtańsze, ale mamy także do wyboru kilka opcji. Co jest fajne, że gdy wiemy, iż podróż zajmie nam krótki czas, to możemy kupić bilet 20-minutowy. Inne opcje biletów to: 50-minutowy, 90-minutowy, 24godzinny, 48-godzinny, czy nawet 72-godzinny. Jest też fajna możliwość kupienia biletów na tydzień. Jeśli wiemy, że będziemy poruszać się po Krakowie przez tydzień, to jest to najlepsza opcja, która się bardziej opłaca niż kupowanie biletów o niższych nominałach.

Kraków dla turystów

Kraków jest miastem, które jest bardzo otwarte na turystów, dlatego oprócz zwykłych autobusów komunikacji miejskiej, jest możliwość wykupienia specjalnego przejazdu. Jeśli zależy nam na zwiedzeniu tego miasta bez żadnych przesiadek, to możemy wybrać opcję Hop On Hopp Off firmy Work Kraków. Jest to atrakcja dla turystów, którzy chcą zwiedzić to piękne miejsce bez przesiadania się w inne autobusy. Także, jeśli nie mamy swojego samochodu bądź nie chcemy nim podróżować po tym pięknym mieście, to autobusy w Krakowie są idealnym rozwiązaniem. Przy używaniu komunikacji miejskiej dobrze jest tylko wcześniej sprawdzić, czy jakiejś kursy nie zmieniły swojej trasy przez częste remonty, które się odbywają w Krakowie.

Źródła: www.jeszczedalej.com.pl/jechac-do-krakowa/